שטיפה אנרגטית

שטיפה אנרגטית הינה שיטה אותה פיתח ד"ר נאדר בוטו, היא דרך ממוקדת ומהירה להגעה למקור הרגשי של בעיות פיזיולוגיות שונות, מתוך הנחת יסוד שמצבים פיזיולוגיים שונים ומחלות הם תוצאה של חסימות אנרגטיות, שנגרמות ע"י קונפליקטים ומשברים רגשיים לא פתורים, ושמשפיעות על המצב הפיזיולוגי של האדם.

כדי להסביר את הרעיון הזה אתן כאן 2 דוגמאות מהעבודה בקליניקה

לפני מספר שנים הגיע אליי גבר צעיר שהתמודד עם גידול באף ואחת מתופעות הלוואי אצלו היתה מצב של הצטברות נוזלים באוזן. בעבודה עם הרעיון, שקיים קשר בין מחלות ומצבים פיזיולוגיים לבין הנושאים הרגשיים איתם מתמודד האדם, יש משמעות לכל סימפטום, גם אם הוא נחשב לתופעת לוואי בלבד.

לכן, ובהתייחסות למצב הפיזי באוזן, שאלתי אותו מה בשבועות או בחודשים שקדמו לאבחון שלו הוא פגש סיטואציה שבה הוא שמע דברים שהיו לו קשים לשמוע ולעכל. הוא מייד נזכר שהגיע אז למקום עבודה חדש ושובץ לתפקיד אחר ממה שהתראיין אליו. הוא הרגיש עלבון עמוק ואפילו מרומה. אבחון זה מיקד מאוד את התהליך הטיפולי בקליניקה ועזר לו לשחרר את המשקעים הרגשיים שהתעוררו בעקבות אותו אירוע, דבר שהשפיע לטובה על הרווחה האישית שלו לאורך התהליך שקיימנו.
במקרה אחר, הגיעה אליי אישה שהתמודדה עם סרטן שד. בפגישתנו הראשונה היא סיפרה לי על עצמה ושיתפה אותי ששנה וחצי לפני כן איבדה את בנה, שנפטר כתוצאה ממחלת הסרטן. שאלתי אותה האם לדעתה יש קשר בין מה שקרה לבנה לבין המצב הבריאותי שלה? היא מייד ענתה לי: "במאה אחוז".

שתי דוגמאות אלה הן עדות ל-2 דברים חשובים שבאים לידי ביטוי בעבודה שאני מקיים עם חולי סרטן בקליניקה. הראשון, שאנשים רבים מכירים בקשר שבין ההתמודדות הרגשיות שלהם והמצב הבריאותי והפיזי שלהם. השני והמאוד חשוב, שחולי סרטן רבים מתחברים לגישה של שיחה בגובה העיניים, וזה עוזר להם להרגיש בטוחים בתהליך ולדייק את הבחירות שלהם.

מתוך הרעיון של קשר שקיים בין מחלה וקונפליקט רגשי לא פתור, התפתחה השטיפה האנרגטית הרגשית, שמסייעת באבחון המקור הרגשי של המצב הפיזיולוגי והתפקודי, ומאפשרת לשחרר את אותם חסימות אנרגטיות-רגשיות, וכל זה באמצעות טיפול במגע באזורים המוגדרים ע"י הצ'אקרות והמרידיאנים.

באמצעות נשימה, נדנודי גוף ולחיצות בנקודות שונות מהראש עד הבטן התחתונה, הטיפול עוזר לשחרר את אותם חסמים רגשיים, לעשות מעין אתחול של מערכות הגוף ולחדש את הזרימה האנרגטית.

זה שכיח שאנשים משתמשים בביטוי "אני צריך להקשיב לגוף שלי". באמצעות השטיפה האנרגטית הרגשית אני עוזר למטופליי להבין את המהות המעשית של ההקשבה לגוף, בצורה העמוקה והמשמעותית ביותר.

אשמח לקרוא את תגובתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר בכל שאלה

שיטות הטיפול שלי

מוזמנים לקרוא...

אנדומטריוזיס ובעיות פוריות

היום אני מבקש להציג לכן הנשים גישה ייחודית בנוגע לאנדומטריוזיס ובעיות פוריות, מצבים פיזיולוגיים אותם אני פוגש יותר ויותר אצל נשים שמגיעות אליי לקליניקה. וכשאני

קרא עוד »
Call Now Button
× אשמח לעזור
דילוג לתוכן