ריברסינג

ריברסינג (Rebirthing – לידה מחדש)

ריברסינג הינה שיטת טיפול המבוססת על תרגול של נשימה מודעת (מעגלית), שמטרתה לשחרר בעיות רגשיות, מתחים וטראומות ולאפשר שינוי דפוסי התנהגות ואיכות חיים. השיטה מתבססת על ההנחה שעניינים רגשיים שונים נובעים מחוויות מודחקות מתקופות שונות, היוצרות "חסימות רגשיות", שתהליך הנשימה המעגלית מאפשר את שחרורם.

גוף האדם מאוד חכם ומתחוללים בו דברים רבים, בלי שהאדם צריך לחשוב עליהם או להדריך את הגוף כדי לגרום להם להתרחש. הלב פועם, הדם זורם, הריאות נושמות גם כשישנים, אוכל מתעכל, עובר שמתפתח בבטן אימו ונולד אחרי 9 חודשים, תאים שמתחדשים וכו'. כל הדברים האלה שהגוף יודע לעשות הם חלק ממה שנקרא "חכמת הגוף".

כל אחד שנחתך מתי שהוא ביד או קיבל שפשוף בעור יודע שהגוף יודע לרפא את עצמו ושהעור יחלים ויתחדש. כל אלו הם תוצאה של אבולוציה רבת שנים וניסיון רב מאוד שגוף האדם צבר לאורך תקופה זו. יתרה מכך, לאור כל הדוגמאות שציינתי כאן אפשר לומר שהמהות של הגוף זה "חיים", זה מה ש"חכמת הגוף" יודעת לעשות.

אז אם הגוף כל כך חכם, מה המשמעות קושי רגשי ותפקודי בחיים, של כאבים ומחלות שונות? הנחת היסוד היא שהגוף כל כך חכם עד כדי כך שקושי רגשי, מחלות וכאבים הם לא הקלקול של הגוף. אלא ביטוי לאותה חכמת גוף שמשתוקקת למשוך את תשומת לב התודעה של האדם ולהזמין אותו לעשות שינוי ולהתחבר למהות שלו, שרלוונטית לאותה תקופה בחייו.

באמצעות שיטות שונות, כמו NLP ושטיפה אנרגטית, אפשר לעזור לאדם להבין מה המקור הרגשי של הקושי התפקודי והמצב הפיזיולוגי שלו, ולהזמין אותו לבחור במשהו שהוא יותר מדויק עבורו. אבל יש משהו מיוחד ויצא דופן בשיטה של הריברסינג. שכן היא מפעילה את אותה "חכמת גוף" טבעית, ובמובן מסוים עוקפת את התודעה, כדי לעזור לגוף לשחרר את מה שהוא מבין ויודע הכי טוב, בהתאם למה שרלוונטי לאותה תקופה והגיע הזמן לשחרר, וע"י כך לקרב את האדם למהות שלו.

בשנות ה-70 של המאה הקודמת אדם בשם לאונרד אור סיפר כיצד נשם נשימה מעגלית מחוברת (מצב של נשימה ברצף ועם חיבור של השאיפה עם הנשיפה) תוך כדי שהוא נמצא באמבטיית מים חמים. הוא תיאר כיצד לאחר זמן מה הוא הרגיש מעין הארה, כשחווה מחדש את הלידה שלו וע"י כך שיחרר את טראומת הלידה, שהיא בעצם הטראומה הראשונה בחייו של אדם.

מכאן נוצרה השיטה שנקראת "לידה מחדש" (ריברסינג), שהופכת יותר ויותר מוכרת ושכיחה בעולם הטיפול ההוליסטי ואני שמח להשתמש בה ולעזור באמצעותה למטופליי.

אשמח לקרוא את תגובתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר בכל שאלה

שיטות הטיפול שלי

מוזמנים לקרוא...

אנדומטריוזיס ובעיות פוריות

היום אני מבקש להציג לכן הנשים גישה ייחודית בנוגע לאנדומטריוזיס ובעיות פוריות, מצבים פיזיולוגיים אותם אני פוגש יותר ויותר אצל נשים שמגיעות אליי לקליניקה. וכשאני

קרא עוד »
Call Now Button
× אשמח לעזור
דילוג לתוכן